Nawigacja

 • Wizyta Prezydenta Łomży P. Mariusza Chrzanowskiego

  W czwartek 10 maja prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził Publiczne Przedszkole nr 1. Gospodarz miasta czytał maluchom fragmenty książki o jelonku, który uczył dzieci jak segregować śmieci. Wizyta była też doskonałą okazją do sprawdzenia stanu technicznego placówki.

  Prezydent z ogromną przyjemnością przyjął zaproszenie i wziął udział w realizowanej przez przedszkole innowacji pedagogicznej "Łomża moja mała Ojczyzna", której głownym celem jest przybliżenie dzieciom historii i tradycji miasta oraz poznanie ważnych osobistości, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Łomży. W ramach innowacji przedszkolaki odbywają też wycieczki po Łomży i poznają ważne kulturowo i atrakcyjne turystycznie miejsca.

  Grupa trzy- i czterolatków w pełnym skupieniu wysłuchała przygód jelonka, który uczył dzieci jak dbać o środowisko, prawidłowo segregując śmieci. Maluchy odpowiadały również na zadawane pytania przez prezydenta, wykazując się sporą, jak na swój wiek, wiedzą. - Uważam, że dzieciom trzeba czytać już od najmłodszych lat. Czytanie rozwija, sprawia, iż poznają one nowe rzeczy, lepiej się komunikują – mówi Mariusz Chrzanowski.

  Gospodarz Łomży znalazł również kilka chwil, by obejrzeć warunki w jakich przebywają dzieci. Placówka od trzech lat jest systematycznie remontowana. Udało się w niej wyremontować część pionu żywieniowego oraz przeprowadzić termomodernizację. Wybudowano ponadto nowe pomieszczenie dydaktyczne z wydzieloną klatką przeciwpożarową, dzięki czemu zwiększyła się liczba dzieci uczęszczających do przedszkola. Prac jest jeszcze sporo i jak zapowiada prezydent, będą one wykonywane w najbliższym czasie.

 • Konkursy patriotyczne recytatorski i muzyczny

  W tym roku przypada 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszym celem wychowawczym jest wpajanie dzieciom wartości patriotycznych, miłości do ojczyzny, szacunku do symboli narodowych oraz kultywowania tradycji demokratycznego państwa. Staramy się również, o certyfikat „Przedszkola Młodych Patriotów”, wydawany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, który koordynuje nauczycielka Anna Smakowska- Kryszpin.

  W związku z powyższym zostały zorganizowane dwa konkursy wewnętrzne, w których przygotowanie zaangażowani byli także rodzice. Pierwszy z nich to konkurs recytatorski „Kto Ty jesteś, Polak mały”, w którym wzięło udział dziesięcioro wychowanków Jedyneczki.

     Ex aequo I miejsce otrzymali: Marysia G.( II gr.), Zuzia O. (VI gr.), Filip T.(III gr.). Pozostali uczestnicy: Fryderyk D.(II gr.), Maria Z.(IV gr.) , Igor M.(V gr.), Kamila G.(V gr.), Ala Z.(VI gr.),Kornelia W.( VI gr.), Sandra J.( VI gr.), otrzymali wyróżnienia. 

  Drugi to konkurs pieśni patriotycznej, w którym wzięło udział siedmioro dzieci. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce - Nikola T. (V gr.), II miejsce- Sandra J.         ( VI gr.), III miejsce- Aleksander B.( IV gr.), pozostali uczestnicy : Igor M.( V gr), Piotr Sz.(V gr.), Adam K.( V gr.), Filip D. (III gr.), otrzymali wyróżnienia. Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!      

  „Bo przecież wszystko zaczyna się w przedszkolu”.

 • Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień…

  W dniu 21.03.2018r wszystkie dzieci uroczyście świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony i żółty. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne emblematy miały  zaakcentować nową porę roku. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od konkursów i zabaw związanych z tą porą roku. Głośnymi okrzykami dzieci pożegnały kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy i powitały brawami i piosenką Panią Wiosnę. Poprzez zabawę wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.

 • "Łomżyńskie kapelusze mają duszę"

        W ramach uczczenia obchodów 600- lecia nadania Łomży praw miejskich, w Przedszkolu Publicznym Nr 1 został zorganizowany konkurs plastyczno- techniczny pt. „ Łomżyńskie kapelusze mają duszę”,  skierowany do wszystkich dzieci  z łomżyńskich przedszkoli. Cel główny konkursu to promowanie dziecięcej twórczości,  poznanie historii i kultury naszego miasta oraz przybliżenie postaci znanej łomżynianki - Hanki Bielickiej, słynącej z ogromnego temperamentu, niebanalnego poczucia  humoru i kapeluszy, które były nieodzownym elementem jej stroju.

        Dnia 16 lutego 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa wybrała  i nagrodziła następujących uczestników:

  miejsce I -  Alicja Karwowska  (Przedszkole Publiczne nr  10 w Łomży)

  miejsce II -  Lena Wierciszewska  (Przedszkole Publiczne  nr 1)

  miejsce III -  Aleksander  Dwórznik (Przedszkole Publiczne nr 1)

  Wyróżnienia: Anna Trzeciak (PP nr 10), Paweł Mitter (PP nr 9), Aleksandra Sawicka (PP nr 1).

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

          Rozdanie nagród odbyło się 21 lutego 2018 r. Wszystkim  laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy  i składamy gratulacje.

 • Dzień Babci i Dziadka

       Babcie i Dziadkowie- najwspanialsi, najukochańsi i najmądrzejsi ludzie na świecie. To właśnie Takie wyjątkowe i zacne osobistości nasze przedszkolaki gościły na pięknej uroczystości, przygotowanej wspólnie z nauczycielami, podczas której nie zabrakło wierszy i piosenek wyrażających wdzięczność, szacunek i miłość naszym kochanym Babciom i Dziadkom. Spotkanie uświetniały również wspólne tańce, słodki poczęstunek oraz upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

   

 • Karnawał po łomżyńsku

   

     12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem: „Karnawał po łomżyńsku". W ten sposób rozpoczęliśmy różnorodne działania związane z uczczeniem obchodów 600 –lecia nadania praw miejskich Łomży. Chcemy, aby dzieci znały historię, kulturę i tradycje miasta, w którym mieszkają i dorastają. Dekoracja holu przedstawiała dawne miasto z widniejącym herbem Łomży oraz podobizną znanej łomżynianki, Hanki Bielickiej. Na suficie wisiały prace konkursowe – kapelusze, wykonane przez dzieci z łomżyńskich przedszkoli, do konkursu  pt. „Łomżyńskie kapelusze mają dusze”. Tego dnia wspólnej zabawie karnawałowej towarzyszyła wesoła muzyka oraz udział w licznych konkursach. Przedszkolaki przebrane w stroje ulubionych bohaterów z bajek bawiły się wspaniale. Wszystkim towarzyszyła atmosfera zabawy, radości i przyjaźni.         

 • Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt: „Święta to magiczny czas”

  „ Kiedy zaczyna padać śnieg, w sercach dużych i w sercach małych budzi się radość”...

  15.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe pt.: „Święta to magiczny czas”. W role bohaterów spektaklu wcieliły się dzieci biorące udział w warsztatach teatralnych „W świecie filmu i teatru” realizowanego w ramach projektu: „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”, w asyście dzieci z gr. IV. Nasi mali aktorzy przebrani we wspaniałe stroje, na tle pięknej scenografii prezentowali się doskonale. Występ wprowadził  zgromadzonych gości w świąteczny, magiczny i refleksyjny  nastrój, zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, który zakończył się wysłuchaniem kolędy granej na saksofonie przez zaprzyjaźnionego jazzmana. Nie zabrakło również podziękowań dla przybyłych gości oraz drobnych  upominków wykonanych przez naszych przedszkolaków. 

 • Dnia 06.12.2017r., w naszym przedszkolu odbyły się „Roztańczone Mikołajki”. W tym roku postanowiliśmy spędzić ten dzień trochę inaczej. Zaprosiliśmy na tę uroczystość Pana Michała Sawickiego, który zaprezentował nam swój recital . Dzieci śpiewając i tańcząc wraz z Panem Michałem  przywołały naszego kochanego Świętego. Oczywiści nie obyło się bez wspólnej zabawy z Mikołajem do piosenki „Pada Śnieg”. Następnie nasz wspaniały gość odwiedził wszystkie grupy w ich salach i rozdał prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • Dzień Niepodległości

  10.11.2017

      Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Tego dnia wszyscy byli odświętnie ubrani, a kokardki w barwach biało-czerwonych stanowiły ważny element ich stroju . Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce  patriotycznej oraz wyruszyły w podróż po Polsce, przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Ciekawym elementem uroczystości był taniec flagi, który zaprezentowały dzieci z najstarszej grupy: Sandra, Maja, Miłosz i Aleksander.  Kolejną atrakcją było obejrzenia krótkiego filmu edukacyjny na temat historii i znaczenia symboli narodowych takich jak hymn, flaga i godło. Na koniec wszyscy razem zatańczyli taniec radości przy piosence  "Polska biało-czerwoni", prezentując przy tym flagi kibica wykonane wspólnie z nauczycielami.

       Udział przedszkolaków w tak ważnej dla Polski uroczystości kształtuje pozytywne postawy patriotyczne, rozbudza uczucie miłości i szacunku do ojczyzny oraz uczy już od najmłodszych lat historii własnego kraju.

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2017

    W piątek, 13 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu, jak co roku, nie zabrakło uśmiechu i zabawy a to za sprawą nauczycieli, którzy po raz kolejny przygotowali wspaniałe widowisko dla wszystkich naszych dzieciaków, pracowników przedszkola, zebranych gości oraz przedstawicieli Rady Rodziców. "Jedynkowy playback show" poprowadził didżej Reniuś, który przedstawił listę najlepszych hitów oraz przybyłych gości, a byli nimi: Majka Jeżowska, która zaśpiewała, że "Wszystkie dzieci nasze są", Natalia Kukulska w piosence "Puszek Okruszek", Zenek Martyniuk i Jego "Oczy zielone" oraz Luis Fonsi ze swą ekipa "Despacito". Po wspólnych śpiewach i tańcach nie zabrakło również życzeń oraz drobnych upominków przygotowanych przez dzieci.

   

 • Sprzątanie świata 15.09.2017

  18.09.2017

       Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata". W dniu 15 września nasze przedszkolaki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę – osiedle domków jednorodzinnych oraz teren przedszkolny.Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Po akcji przedszkolaki zapytane, jakich odpadów było najwięcej, odpowiedziały, że puszek i butelek. Naszej akcji przyświecało motto: Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

 • Bal piżamkowy

  Mówią, że do trzech razy sztuka ale my mamy nadzieję że bal piżamowkowy, który odbył się w naszym przedszkolu po raz trzeci na stałe zagości w harmonogramie naszych przedszkolnych imprez. Noc spędzona w przedszkolu bez rodziców to bezwątpienia pierwszy egzamin dojrzalości przed rozpoczęciem nauki w szkole, gdyż to właśnie absolwenci naszego przedszkola bawili się tej nocy w przedszkolu. Niezapomnianą atrakcją było zwiedzanie piwnic naszego przedszkola w zupełnej ciemności tylko z latarkami w ręku. Oprócz tej atakcji dzieci bawiły się przy znanych przebojach muzyki pop, podczas których nauczyciele zorganizowali piżamowy pokaz mody czy karaoke. Mamy nadzieję że ta noc na długo pozostanie w pamięci naszych absolwentów. Zdjęcia z imprezy w naszym albumie fotograficznym.

 • Zakończenie roku szkolnego

  Nadszedł długo oczekiwany dzień przez wszystkie dzieci "Zakończenie roku szkolnego". Dzieci tradycyjnie zaśpiewały wakacyjne piosenki i recytowały wiersze. Kangurki żegnając swoich kolegów zaprezentowały krótką inscenizację. Wszystkim, którzy odchodzą w tym roku z naszego przedzkola życzymy sukcesów na dalszej drodze edukacji. 

 • Wizyta piłkarzy ŁKS

  Piłkarze ŁKS Przemysław Olesiński i Michał Tarnowski w środę 21 czerwca odwiedzili nasze przedszkole. Wizyta sportowców była niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków. Dzieci z radością wysłuchały wskazówek dotyczących gry w piłkę nożną. Panowie  na podwórku zagrali mecz z przedszkolakami oraz próbowali obronić bramkę, do której najmłodsi strzelali gole. Piłkarze dołączyli się również do akcji „Rozczytana Jedyneczka” czytając przedszkolakom książkę z serii Samochodzik Franek pt: „Trener piłki nożnej”.
  Mamy nadzieję, że spośród naszych wychowanków wyrosną piłkarze ŁKS, zaś nasi goście odwiedzą nasze przedszkole w kolejnych latach i wspólnie rozegramy niejeden mecz.

 • Olimpiada Przedszkolaka

  … i w końcu nastąpił ten długo wyczekiwany dzień (20.06.2017-wtorek)-OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA !!! - organizowana przez MOSiR Łomża. Przedszkolaki z „Jedyneczki” uczestniczące w zajęciach koła sportowego prowadzonego przez panią Anię i Kasię z grupy Kangurków przystąpiły do rywalizacji z zapałem godnym zawodowych sportowców. Nie było łatwo. Sportowa złość i wytrwałe dążenie do celu, zaowocowało zajęciem przez nie II miejsca wśród 5 startujących łomżyńskich przedszkoli. BRAWO !!! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!! Zdjęcia z imprezy w naszym albumie fotograficznym.

 • Teatrzyk Ptaszarnia

  13.06.2017

  Pełen pracy rok szkolny, dzieci z koła teatralnego zakończyły przedstawieniem w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Ptaszarnia to tytuł krótkiego przedstawienia opartego w główniej mierze na odwołaniu się do symboli i swobodnej interpretacji przez dziecko otaczającej rzeczywistości. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi dyrektor ŁCRE w Łomży oraz dzieci i wychowawcy z łomżyńskich przedszkoli. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy zaangażowali się w organizację tego przedstawienia mając jednocześnie nadzieję na to iż w przyszłym roku będziemy mogli również zaprezentować szerszej publiczności nasze pomysły na deskach naszego łomżyńskiego teatru. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszym albumie fotograficznym. 

 • Wizyta w Straży Pożarnej

  Dzień Strażaka to szczególne święto jeśli chodzi o przedszkolny kalendarz, bo kto w dzieciństwie z chłopców a może i dziewczynek nie chciał zostać stażakiem?. Ten dzień to oczywiście okazja do odwiedzin w straży i zapoznania się z trudną i niebezpieczną pracą strażaka. Dzieci nie tylko obejrzały sprzęt używany w różnych akcjach ratowniczych ale również dowiedziały się jak unikać zagrożeń związanych z ogniem i wodą. Na koniec wycieczki tradycyjnie jak co roku zrobiliśmy na pamiątką naszego pobytu wspólne zdjęcie. 

 • 27.04.2017

  Dnia 25 kwietnia nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Łomża Pan Mariusz Chrzanowski, który przybył do naszego przedszkola, aby przeczytać wszystkim dzieciom opowiadanie pt.: "Dobry synek" w ramach akcji "Rozczytana Jedyneczka", której głównym celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Po przeczytaniu Pan Prezydent rozdał dzieciom misie "Łomżatki" oraz opaski odblaskowe. Wizyta Pana Prezydenta została na koniec uwieńczona wspólnym zdjęciem.

 • 20.04.2017

  Centrum Nauki Kopernik to miejsce, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Właśnie tam dzieci z dwóch najstarszych grup wybrały się na wycieczkę 5 kwietnia. Dzieci mogły poznawac prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wystawy stałe składają się z kilkuset interaktywnych stanowisk umiesczonych w sześciu galrach stałych. Poza aktywnym zwiedzaniem Centrum dzieci wybrały się na krótki spacer po warszawskij starówce w programie którego nie mogło zabraknąć fotografii z syrenką warszawską. Na więcej zdjęć z wycieczki zapraszamy do galerii grup, które były na wycieczce. 

 • Powitanie wiosny

  21.03.2017 w Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu odbył się „EKOLOGICZNY BAL NA POWITANIE WIOSNY”. Wszyscy przybyli na bal ubrani w kolory: żółty lub zielony, dzieci miały także różne elementy dekoracyjne np.korale,nakrycia głowy wykonane z materiałów wtórnych. Niektórzy mieli nawet całe stroje i przebrania wykonane z gazet, opakowań, butelek.Wesoła zabawa przeplatana była konkursami, oczywiście ekologicznymi: taniec na gazecie, podczas którego dzieci mogły wykazać się znajomością części ciała, taniec między butelkami, tym razem tańczące pary musiały zgrabnie poruszać się w tańcu aby nie przewrócić butelek, grupy rywalizowały w segregowaniu śmieci: papier i plastik bezbłędnie trafiły do odpowiednich pojemników. Był także mini koncert w wykonaniu Ekologicznego zespołu pod dyrekcją Pana Grzegorza, który zagrał na gitarze, dzieci akompaniowały na wykonanych przez siebie instrumentach.  Na zakończenie wszyscy zatańczyli wspólny taniec z Panią Dianą, która prowadzi zajęcia taneczne. Było wesoło i radośnie wszyscy cieszymy się, że nadeszła wiosna i daliśmy temu wyraz na naszym balu.

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane