Nawigacja

 •  

   W dniach 17 i 18 stycznia w naszym przedszkolu odyły się uroczystości grupowe z okazji Dnia Babc i Dziadka. Jest to uroczystość bardzo wyjątkowa dla wszystkich przedszkolaków i całego przedszkola, poniewaz dziadkowie są osobamy bardzo wyjątkowycmi wżyciu każdego diecka. Pewien poeta napisał, iż dziadkowie dają wnukom to co najważniejsze: bezwarunkową miłość, cierpliwość, poczucie humowu i oczywiśćie ciasteczka. Nasze przedszkolaki przygotowały wspólnie z nauczycielami, częśc artystyczną podczas której nie zabrakło wierszy i piosenek wyrażających wdzięczność, szacunek i miłość naszym kochanym Babciom i Dziadkom. Spotkanie uświetniały również wspólne tańce, słodki poczęstunek oraz upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

 • Bal karnawałowy "W świecie polskiej bajk, baśni i piosenki"

  Bal karnawałowy "W świecie polskiej bajk, baśni i piosenki"

   

  15 stycznia w Jedyneczcze odbył się bal karnawałowy pod hasłem "W świecie polskiej bajki, baśni i piosenki".

  Dzieci wraz z  Paniami przebrani w kolorowe stroje, wcielili się w bohaterów kultowych polskich  bajek i baśni. Wszyscy przy dźwiękach znanych przebojów tj. "Kaczuchy, ”, „Głowa,ramiona,kolana pięty”, „Woogie Boogie”, „Stary niedźwiedź”, „Mam chusteczkę haftowaną” i wielu innych granych i śpiewanych przez pana Adama  bawili się wesoło. Muzyka płynąca z głośników inspirowała nas do szalonej zabawy. Pełni pozytywnej energii pląsaliśmy w parach, kole oraz korowodach. Z uśmiechem na ustach śpiewaliśmy teksty słyszanych hitów, skacząc i klaszcząc z radości. Wielką atrakcją dla dzieci podczas balu były zabawy i liczne  konkursy,w których wszyscy wzięli bardzo chętnie udział. Na naszym balu była także niepowtarzalna okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia z Świętym Mikołajem w  stroju karnawałowym przez fotografa.
   Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.
   
  Dziękujemy rodzicom za zaangażowanieprzygotowanie pięknych balowych strojów.
   
  Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.
   
 • Spotkania Wigilijne

  Spotkania Wigilijne

   

  W dniach 13, 14 grudnia odbyły się spotkania wigilijne w poszczególnych grupach wiekowych. Dzieci bardzo się starały, aby wprowadzić rodziców w świąteczny klimat. Młodsze grupy przygotowały przedstawienia o tematyce świątecznej, starsze zaś jasełka. Po części artystycznej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd oraz tworzenie ozdób choinkowych. Wiele radości sprawiło dzieciom dekorowanie razem z rodzicami wcześniej upieczonych w przedszkolu pierników. W całym przedszkolu panowała rodzinna i świąteczna atmosfera. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy Wesołych Świąt.

 • Finał Szlachetnej Paczki

  Finał Szlachetnej Paczki

       

     8 grudnia dobiegł końca finał XVIII edycji "Szlachetnej Paczki". W trakcie „Weekendu cudów” pomoc dotarła również do jednej z wielu rodzin, którą jak w ubirgłych latach, tak i w tym roku wsparła społeczność "Jedyneczki" (PP nr 1 w Łomży). Dzięki wielkiej ofiarności naszych wspaniałych rodziców z przedszkolakami, pracowników przedszkola oraz Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego, kibiców ŁKS-u i właścicieli sklepów: „Karolinka”, „Reporter” , „Pisak”, „Maja” do potrzebującej rodziny trafiło 24 paczki. Znalazła się w nich m.in. żywność, odzież, środki czystości, zabawki, artykuły szkolne oraz kuchenka gazowa i fotel do spania.  Wszystkim ofiarodawcom o złotych sercach i dobrej woli serdecznie dziękujemy.

 • Z wizytą u Prezydenta

        W ramach relizowanej na 600-lecie nadania praw miejskich Miasta Łomża, innowacji pedagogicznej pt. "Łomża- moja mała ojczyzna", dzieci z grupy "Kangurki" odwiedziły w ratuszu Pana Prezydenta, Mariusza Chrzanowskiego by złożyć świąteczne życzenia i wręczyć drobny upominek. Dzieciaki zwiedziły również ciekawsze miejsca w ratuszu np. salę ślubów i salę konferencyjną, jednak największym zainteresowaniem cieszył się gabinet Gospodarza. Ciekawskie przedszkolaki z uwagą oglądały wszystkie przedmioty znajdujące się w gabinecie i zadawały Prezydentowi wiele pytań. Dużym zainteresowaniem, zwłaszcza u chłopców cieszył się fotel Pana Prezydenta. Po krótkiej rozmowie Kangurki zaśpiewały Panu Mariuszowi Chrzanowskiemu kolędę pt. "Dzisiaj w Betlejem" i złożyły życzenia. W nagrodę dostały od Prezydenta drobne upominki. Po wyjściu z ratusza nasze zuchy obejrzały również świąteczne iluminacje świetlne na Starym Rynku. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń.

 • Mikołajki

  Mikołajki

       Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. 6 grudnia, z workiem pełnym prezentów przyjechał również do naszego przedszkola. Dzień ten był niezwykle radosny i pełen wrażeń dla wszystkich milusińskich. Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja, który oprócz wymarzonych prezentów zaproponował wiele wesołych zabaw i konkursów. Rozmawiał z dziećmi i zachęcał je aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Na zakończenie dzieci otrzymały prezenty, a w nich - dla każdego coś dobrego! Za upominki dzieciaki odwdzięczyły się pięknymi piosenkami.

       Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym podopiecznym wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków, a niektórzy z nich już od jutra  nie będą mogli  doczekać się kolejnej wizyty Świętego Mikołaja. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia i słodki poczęstunek.

 • Motylki ubrały choinkę u Prezydenta

   

      W Mikołajki 6 grudnia dzieci z grupy Motylki miały przyjemność wspólnie z Panem Prezydentem Miasta Łomża, Miariuszem Chrzanowskim ubrać choinkę. Dzieci najpiękniej jak potrafiły ozdobiły zielone drzewko po czym złożyły świąteczne życzenia Panu Prezydentowi oraz zaśpiewały kolędę pt. "Pójdzmy wszyscy do stajenki". Motylki zostały obdarowane przez Gospodarza świątecznymi upominkami.

   

 • Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa

  Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa

       

  Uczymy miłości do przyrody, uczymy spostrzegać jej piękno

  Cieszyć się nim, podziwiać je

  przestrzegajmy dzieci by tego piękna nie niszczyły

  Dnia 04.12.2018 r. nasze Przedszkole odwiedził pracownik Nadleśnictwa. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz  z zasadami dokarmiania zwierząt  w okresie  zimowym.  Podczas rozmowy przy pomocy ilustracji zostały przedstawione zwierzęta zamieszkujące las. Przedszkolaki z ciekawością słuchały  opowieści oraz wykazały się dużą  wiedzą na temat środowiska leśnego. 

   

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

        Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... 23 i 26 listopada nasze przedszkolaki obchodziły w swoich grupach Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko mogło przynieść w tych dniach swojego ulubionego pluszaka i spędzić z nim miłe i radosne chwile. W Dniu Misia przedszkolaki poznały między innymi historię powstania tego święta, zasady dbania o pluszaki, rozwiązywały rebusy, zagadki muzyczno-obrazkowe oraz uczestniczyły w wielu zabawach tanecznych z misiem. Podsumowaniem tego święta było hasło: " Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

   

 • Pola Nadziei

   Pola Nadziei

   

  W Jedyneczce staramy się pomagać potrzebującym i tego samego uczymy dzieci. Bierzemy udział w akcji społecznej "Pola Nadziei", której celem jest rozpowszechnienie idei opieki paliatywnej oraz bezinteresownej pomocy w społeczeństwie. Jej znakiem jest żonkil uznawany za międzynarodowy symbol nadziei. Ma on przypominać nam o ludziach cierpiących. "Pola Nadziei" to kampania podzielona na dwa etapy: jesienny, w którym sadzi się cebulki żonkili i wiosenny, w którym się jes zrywa i sprzedaje. Dzięki zdobytym w ten sposób funduszom, pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinom w żałobie. Żonkile posadzone teraz czekamy na piękne kwiaty i liczymy na udział i zaangażowanie.

   

 • "Biało - Czerwone barwy ulubione " - warsztaty z rodziami

  "Biało - Czerwone barwy ulubione " - warsztaty z rodziami

       W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Łomża moja mała ojczyzna" oraz uczczenia obchodów 100 -rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, w grupie III "Motylki" odbyły się warsztaty z rodzicami pod hasłem "Biało - Czerwone barwy ulubione", podczas których dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki patriotyczne oraz wzięły udział w Quizie dotyczącym wiedzy o Polsce i Łomży. W dalszej części spotkania odbyły się zabawy taneczno-ruchowe oraz wspólne wykonanie prac plastycznych. Na koniec każde dziecko otrzymało dyplom młodego patrioty.

   

   

 • Bal dla Niepodległej

  Bal dla Niepodległej

        9 listopada uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Braliśmy udział w akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i o 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu "Mazurka Dąbrowskiego".  Po hymnie dzieci z grupy IV, V i VI  zatańczyły wraz z Paniami Poloneza  i po krótkiej części artystycznej odbył się "Bal do niepodległej".

   

 • Inauguracja Akademii Przedszkolaka

  Inauguracja Akademii Przedszkolaka

      25 października nasze najstarsze przedszkolaki z gr. Tygrysków uczestniczyły w pierwszym Inauguracyjnym spotkaniu Akademii Przedszkolaka. To już 9 edycja tego wydarzenia, którego celem jest oswajanie dzieci z nauką na studiach wyższych. Podczas spotkania dzieci musiały zaprezentować swoje umiejętności przed rektorem i prorektorami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.  Podczas inauguracji przedszkolaki zaśpiewały i zatańczyły, by móc później dostąpić zaszczytu pasowania i stać się najmłodszymi żakami uczelni.

 • "Koło fortuny radością i zabawą się toczy w Dzień Edukacji tak miły i uroczy"

  "Koło fortuny radością i zabawą się toczy w Dzień Edukacji tak miły i uroczy"

       12 października w naszej społeczności przedszkolnej obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. W organizację tego święta włączyli się Rodzice z grupy „Kangurków”, którzy z wielkim zaangażowaniem i mnóstwem pomysłów wsparli prowadzącą uroczystość, Annę Cekała. 

       Tegoroczny Dzień Edukacji odbył się w formie teleturnieju „Koła fortuny”. W zabawie udział brali pracownicy przedszkola, zagadki prezentowali zaś Rodzice, przedstawiając wiersz, piosenkę, taniec lub znany utwór muzyczny grany na akordeonie. Po wspólnej zabawie Rodzice złożyli pracownikom przedszkola życzenia, po czym nastąpiło rozdanie „Super Medali” wykonanych przez naszych przedszkolaków. 

   

 • " Dla Kamila" -akcja charytatywna

  " Dla Kamila" -akcja charytatywna

       „Razem dla Kamila” pod takim hasłem, 4 października odbyła się akcja organizowana przez grupę „Łomża piecze ciasta”, na której zbierano środki na operację dla chorego na nieuleczalną chorobę młodego mężczyzny. Przedszkolaki z gr. Tygryski chcąc wspomóc Kamila, oprócz upieczenia babeczek, które samodzielnie udekorowały przygotowały na tę okazję taniec do piosenki „Despacito” oraz piosenkę Majki Jeżowskiej „Na raz na dwa”.            

 • Wielka Akcja Sprzątania Świata

  Wielka Akcja Sprzątania Świata
  21.09.2018

  "Już przedszkolak wie, że świat sprząta się"

  Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkolaki również zostały włączone w tę akcję dnia 21 września 2018 roku. Wszystkie dzieci zostały zaopatrzone w rękawice oraz worki na śmieci. Były bardzo zaangażowane oraz sumiennie wykonały swoje zadanie. Przedszkolaki dzielnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz pobliskiego osiedla. Nadrzędnym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zanieczyszczania świata oraz wyjaśnienie potrzeby ochrony środowiska i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób pozyskane doświadczenia zaowocują w przyszłości proekologicznymi nawykami :) 

 • "Bieg Charytatywny" PKO

  "Bieg Charytatywny" PKO

        15 września na Stadionie Miejskim w Łomży odbyła się 4 edycja Biegu Charytatywnego Banku PKO,  pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Bieg ten odbywał się równocześnie na 12 stadionach lekkoatletycznych w Polsce, a Miasto Łomża zajęła wysokie drugie miejsce w całym kraju. Inicjatywie przyświecał szczytny cel, jakim  była pomoc
  w dożywianiu dzieci. Swoją cegiełkę dołożyły również przedszkolaki z gr. Tygrysków i Misiów, które dzięki przebiegnięciu 200 m przyczyniły się do wsparcia swoich rówieśników. Gratulacje dla naszej małych sportowców o wielkim sercu, którzy godnie reprezentowali nasze Przedszkole.

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Dnia 21 czerwca  o godz. 14.30 w  trzech grupach „Kangurki”, „Leśne Duszki” i „Tygryski” odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.

  Dzieci z dwóch młodszych grup pożegnały też starsze przedszkolaki, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. 

  Uroczystość ta przyniosła wiele radości, z okazji nadchodzących wakacji, ale także

  i wzruszeń, z powodu rozstania.  Wychowankowie opuszający mury Jedyneczki pożegnali się ze swoimi Paniami, oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Były łzy i mocne uściski.  Wyróżnieni zostali również najlepsi czytelnicy roku 2017/2018. Pani Aldona Wiktorzak w imieniu Pani Dyrektor  Anny Kamińskiej  przekazała krótkie podsumowanie minionego roku szkolnego, pożegnała odchodzące przedszkolaki, złożyła życzenia na nadchodzące wakacje oraz przeczytała list od Pana Prezydenta miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który również życzył wszystkim  wspaniałego i  bezpiecznego odpoczynku.  Kilka ciepłych słów pod adresem dzieci oraz pracowników przedszkola, padło także  z ust przewodniczącego Rady Rodziców Pana Daniela Oliva.

  Dziękujemy Wszystkim za miniony rok szkolny i zapraszamy od września do Jedyneczki.

 • Jedyneczkowy bal piżamowy

  Jedyneczkowy bal piżamowy

  Pożegnanie 6 - latków to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców jak i przedszkola. Aby jak  najmilej wspominały ostatnie dni w przedszkolu zorganizowano Jedyneczkowy bal piżamowy   czyli wielką przygodę i test na samodzielność. Po raz pierwszy sześciolatki zostały poza domem rodzinnym na całą noc.

  Dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy, taty i bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i  paniami z przedszkola. Dnia 15.06.2018r. na dzieci czekało wiele atrakcji. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała do 08.30 rano następnego dnia. W czerwcowe popołudnie  zaczęły przychodzić pierwsze odważne przedszkolaki  zaopatrzone w śpiwory, poduszeczki i przytulanki . Pożegnanie z rodzicami trwało krótko. Dzieci podekscytowane  z niecierpliwością czekały na niespodzianki jakie niesie ze sobą wieczór. Rozpoczęliśmy od zabawy w „podchody”-  odszukiwanie strzałek, listów, wykonywanie poleceń i zadań, które dostarczyły wiele radości.  Burczenie w brzuchach dało  znak, że zbliża się pora kolacji. Dzieci zjadły przepyszne pizze o różnych smakach pyszne. Po ogromnej dawce zabawy, śmiechu i niespodzianek przedszkolaki obejrzały bajkę na dobranoc. Odbył się pokaz piżamowej mody  no i  prawdziwa dyskoteka piżamowców. Po pełnym wrażeń i emocji dniu wszystkie dzieci udały się na leżaczki do swoich „przytulanek”. Do późnych godzin wieczornych panowała tu atmosfera przepełniona dziecięcą radością. Noc spędzona w przedszkolu to dla dzieci wielka atrakcja. Rano bardzo szybko i sprawnie sprzątnęły salę po nocy, zwijały śpiwory, pakowały plecaki a potem zjadły pyszne śniadanie dzieląc się wrażeniami. Była sobota, pogoda od rana piękna, a my w super nastrojach , szczęśliwi i pełni wrażeń. „Zielona nocka” wszystkim bardzo się podobała, dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane wróciły ze swymi rodzicami do domu zabierając ze sobą bagaż miłych wspomnień . Wśród komentarzy dzieci padło stwierdzenie: „Był to najpiękniejszy dzień w moim życiu”.
      To były niezapomniane chwile. ,,Zielona Noc” na stałe zostanie wpisana do kalendarza  imprez przedszkolnych.

 • Przedszkole na medal

  Przedszkole na medal

  Drodzy Rodzice !!! Pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole zajęło III miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej i Kuriera Porannego na Przedszkole na Medal 2018r. Jednak to nie koniec sukcesów, ponieważ Pani Iwona Wiśniewska zdobyła I miejsce w plebiscycie na Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego 2018r. Grupa Kangurki zajęła  II miejsce, a grupa Leśne Duszki  III miejsce w plebiscycie na najsympatyczniejszą grupę przedszkolną 2018r. Wszystkim serdecznie gratulujemy!  A Państwu DZIĘKUJEMY!!! Takie wyróżnienie dodaje nam skrzydeł i sprawia, że praca jest pasją. Przedszkole na medal - Obrazek 1

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane