Nawigacja

 • "Koło fortuny radością i zabawą się toczy w Dzień Edukacji tak miły i uroczy"

  "Koło fortuny radością i zabawą się toczy w Dzień Edukacji tak miły i uroczy"

   

       12 października w naszej społeczności przedszkolnej obchodziliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. W organizację tego święta włączyli się Rodzice z grupy „Kangurków”, którzy z wielkim zaangażowaniem i mnóstwem pomysłów wsparli prowadzącą uroczystość, Annę Cekała. 

       Tegoroczny Dzień Edukacji odbył się w formie teleturnieju „Koła fortuny”. W zabawie udział brali pracownicy przedszkola, zagadki prezentowali zaś Rodzice, przedstawiając wiersz, piosenkę, taniec lub znany utwór muzyczny grany na akordeonie. Po wspólnej zabawie Rodzice złożyli pracownikom przedszkola życzenia, po czym nastąpiło rozdanie „Super Medali” wykonanych przez naszych przedszkolaków. 

   

   

   

     

 • Wielka Akcja Sprzątania Świata

  Wielka Akcja Sprzątania Świata
  21.09.2018

  "Już przedszkolak wie, że świat sprząta się"

  Wrzesień to miesiąc, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Nasze przedszkolaki również zostały włączone w tę akcję dnia 21 września 2018 roku. Wszystkie dzieci zostały zaopatrzone w rękawice oraz worki na śmieci. Były bardzo zaangażowane oraz sumiennie wykonały swoje zadanie. Przedszkolaki dzielnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz pobliskiego osiedla. Nadrzędnym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zanieczyszczania świata oraz wyjaśnienie potrzeby ochrony środowiska i recyklingu. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób pozyskane doświadczenia zaowocują w przyszłości proekologicznymi nawykami :) 

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

  Dnia 21 czerwca  o godz. 14.30 w  trzech grupach „Kangurki”, „Leśne Duszki” i „Tygryski” odbyło się Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018.

  Dzieci z dwóch młodszych grup pożegnały też starsze przedszkolaki, które po wakacjach rozpoczną naukę w szkole podstawowej. 

  Uroczystość ta przyniosła wiele radości, z okazji nadchodzących wakacji, ale także

  i wzruszeń, z powodu rozstania.  Wychowankowie opuszający mury Jedyneczki pożegnali się ze swoimi Paniami, oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki. Były łzy i mocne uściski.  Wyróżnieni zostali również najlepsi czytelnicy roku 2017/2018. Pani Aldona Wiktorzak w imieniu Pani Dyrektor  Anny Kamińskiej  przekazała krótkie podsumowanie minionego roku szkolnego, pożegnała odchodzące przedszkolaki, złożyła życzenia na nadchodzące wakacje oraz przeczytała list od Pana Prezydenta miasta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który również życzył wszystkim  wspaniałego i  bezpiecznego odpoczynku.  Kilka ciepłych słów pod adresem dzieci oraz pracowników przedszkola, padło także  z ust przewodniczącego Rady Rodziców Pana Daniela Oliva.

  Dziękujemy Wszystkim za miniony rok szkolny i zapraszamy od września do Jedyneczki.

 • Jedyneczkowy bal piżamowy

  Jedyneczkowy bal piżamowy

  Pożegnanie 6 - latków to czas niezwykły i niezapomniany zarówno dla dzieci, rodziców jak i przedszkola. Aby jak  najmilej wspominały ostatnie dni w przedszkolu zorganizowano Jedyneczkowy bal piżamowy   czyli wielką przygodę i test na samodzielność. Po raz pierwszy sześciolatki zostały poza domem rodzinnym na całą noc.

  Dla niektórych była to pierwsza noc bez mamy, taty i bliskich, ale za to z kolegami, koleżankami i  paniami z przedszkola. Dnia 15.06.2018r. na dzieci czekało wiele atrakcji. Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała do 08.30 rano następnego dnia. W czerwcowe popołudnie  zaczęły przychodzić pierwsze odważne przedszkolaki  zaopatrzone w śpiwory, poduszeczki i przytulanki . Pożegnanie z rodzicami trwało krótko. Dzieci podekscytowane  z niecierpliwością czekały na niespodzianki jakie niesie ze sobą wieczór. Rozpoczęliśmy od zabawy w „podchody”-  odszukiwanie strzałek, listów, wykonywanie poleceń i zadań, które dostarczyły wiele radości.  Burczenie w brzuchach dało  znak, że zbliża się pora kolacji. Dzieci zjadły przepyszne pizze o różnych smakach pyszne. Po ogromnej dawce zabawy, śmiechu i niespodzianek przedszkolaki obejrzały bajkę na dobranoc. Odbył się pokaz piżamowej mody  no i  prawdziwa dyskoteka piżamowców. Po pełnym wrażeń i emocji dniu wszystkie dzieci udały się na leżaczki do swoich „przytulanek”. Do późnych godzin wieczornych panowała tu atmosfera przepełniona dziecięcą radością. Noc spędzona w przedszkolu to dla dzieci wielka atrakcja. Rano bardzo szybko i sprawnie sprzątnęły salę po nocy, zwijały śpiwory, pakowały plecaki a potem zjadły pyszne śniadanie dzieląc się wrażeniami. Była sobota, pogoda od rana piękna, a my w super nastrojach , szczęśliwi i pełni wrażeń. „Zielona nocka” wszystkim bardzo się podobała, dzieci szczęśliwe, uśmiechnięte, wyspane wróciły ze swymi rodzicami do domu zabierając ze sobą bagaż miłych wspomnień . Wśród komentarzy dzieci padło stwierdzenie: „Był to najpiękniejszy dzień w moim życiu”.
      To były niezapomniane chwile. ,,Zielona Noc” na stałe zostanie wpisana do kalendarza  imprez przedszkolnych.

 • Przedszkole na medal

  Przedszkole na medal

  Drodzy Rodzice !!! Pragniemy poinformować, iż nasze przedszkole zajęło III miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej i Kuriera Porannego na Przedszkole na Medal 2018r. Jednak to nie koniec sukcesów, ponieważ Pani Iwona Wiśniewska zdobyła I miejsce w plebiscycie na Nauczyciela Wychowania Przedszkolnego 2018r. Grupa Kangurki zajęła  II miejsce, a grupa Leśne Duszki  III miejsce w plebiscycie na najsympatyczniejszą grupę przedszkolną 2018r. Wszystkim serdecznie gratulujemy!  A Państwu DZIĘKUJEMY!!! Takie wyróżnienie dodaje nam skrzydeł i sprawia, że praca jest pasją. Przedszkole na medal - Obrazek 1

 • Festyn "Miłość, radość, zgoda... w Jedyneczce na 600-lecie Łomży przygoda"

  Festyn "Miłość, radość, zgoda... w Jedyneczce na 600-lecie Łomży przygoda"

  Dnia 6 czerwca w Przedszkolu Publicznym nr 1 w Łomży odbył się festyn rodzinny, pod hasłem: „Miłość, Radość, zgoda... na 600-lecie Łomży w Jedyneczce przygoda”. Organizacja festynu była kolejnym działaniem naszej placówki w ramach uczczenia obchodów nadania praw miejskich naszemu miastu. Tym razem postanowiliśmy zrobić to muzycznie, tanecznie i po łomżyńsku. Przedszkolaki Jedyneczki wspólnie ze swoimi paniami oraz gościem specjalnym, Panią Danutą Waśko, która przygrywała dzieciom na akordeonie,przygotowały program artystyczny. Nie zabrakło w nim piosenek o Łomży, oraz tańca bliskiej nam  i związanej z Łomżą kultury kurpiowskiej.      
  Podczas uroczystości wspólnie z nami świętowały  różne instytucje, z którymi współpracujemy w ciągu całego roku szkolnego: Poradnia psychologiczno – pedagogiczna, Komenda Miejskiej Policji, Państwowa Straż Pożarna, Grupa Ratowniczej „Nadzieja”,  Liceum Plastyczne oraz  Bursa nr 2 w Łomży.    
  W trakcie festynu dzieciom i rodzicom towarzyszyło wiele atrakcji m.in.: „Łomżyński Namiot”, Akcja „Klikam w fotelikach”, konkurencje sportowo – zręcznościowe na rzece Narew, zabawy taneczne prowadzone przez panią Dominikę, strefa malucha, kącik swobodnej twórczości, kolorowe dmuchańce, przepyszna wata cukrowa oraz wiele innych niespodzianek.  Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i realizacji festynu.

 • Fabryka Misia i Manufaktura cukierków

  Fabryka Misia i Manufaktura cukierków

  15 maja  dzieci  z grupy:  "Motylki", "Kangurki" i "Misie" wyruszyły na wycieczkę do Białegostoku do "Fabryki Misia" by poznać sekret powstawania ulubionego przez dzieci pluszaka. Ale nie obyło sie bez zabawy. Wspinaczki, karuzele i zjeżdzalnie to tylko niektóre z atrakcji z jakich dzieci mogły korzystać przez wiele godzin. A wiadomo, gdzie misie tam i słodkości. I było słodko... Dzieciaki odwiedziły również Manufakturę cukierków, w której zobaczyły jak wytwarzane są lizaki i cukierki o wielu  pięknych kształtach, kolorach i pysznych smakach oraz samodzielnie zrobiły własne  lizaki. Wycieczka była wspaniała! 

 • Z odwiedzinami u Seniorów

  Z odwiedzinami u Seniorów

       W ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Łomża- moja mała ojczyzna" dzieci z grupy "Misie" i "Motylki" odwiedziły naszych kochanych, najmądrzejszych i najstarszych członków naszej łomżyńskiej społeczności w Klubie Seniora w Łomży.  Dzieci wystąpiły przed zacną publicznością oraz wręczyły drobne upominki.Seniorzy zaś zaprosili wszystkich do wspólnych tańców i zabaw. A jak się bawiliśmy? Sprawdźcie koniecznie w naszym albumie fotograficznym...

 • Mazurolandia

  Mazurolandia

   18 maja 2018r.  dwie nastarsze grupy przedzkolaków czyli "Tygryski" i "Leśne Duszki" uczestniczyły w wycieczce do Mazurolandii- Parku Miniatur i Safari. W ramach wycieczki nasze zuchy odkrywały zabytki Warmii i Mazur oraz zwiedziały mazurskie ZOO i safari. Sarszaki uczestniczyły również w rozwiązywaniu zagadek, grach zespołowych oraz malowaniu twarzy. 

 • Mini Playback Show

  Mini Playback Show

  A oto nasza wspaniała "Łomżyńska Kapela Kurpiowska"... słowem - mali artyści, których łączy Łomża. Nasze przedszkolaki dały prawdziwy show prezentując się na Mini Playback Show "My z Łomży", podczas  8 edycji konkursu. Nasze dzieciaki śpiewały, grały  i tańczyły, prezentując bliską naszemu miastu kulturę kurpiowską.W nagrodę wszyscy otrzymali certyfikaty "posiadania talentu artystycznego" oraz drobne upominki.

 • Przedszkolaki z wizytą w ARiMR

  Realizując innowację pedagogiczną „Leśne Duszki przyjaciółmi przyrody” wychowankowie gr. V – 5 latki „Leśne Duszki” z  Przedszkola Publicznego nr 1 w Łomży odwiedziły, podczas dni otwartych Agencje Restrukturyzacji i Modernizacji  Rolnictwa w Łomży. Miały możliwość wypowiadania się na temat rolnictwa. A oto artykuł wraz z pamiątkowym zdjęciem,  które pojawiły się  z inicjatywy Grupy Medialnej Narew.

   

  Postęp w rolnictwie nie byłby możliwy, gdyby nie modernizacja, która wymaga nieustannych zmian. Doskonale wie o tym Biuro Powiatowe oraz Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży, który dla rolników i nie tylko postanowił zorganizować Dzień Otwarty.

  Inicjatywa miała nie tylko przybliżyć wszystkim zainteresowanym pracę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale także efektywnie pomóc rolnikom radzić sobie z nowymi regułami składania wniosków o dopłaty. Tego dnia rolnicy mogli skorzystać z pomocy w założeniu konta do aplikacji eWniosek Plus, uzyskać informację o zmianach, jakie zaszły w obsłudze wniosku w 2018 roku, zyskać informację o sposobie działania aplikacji eWniosek Plus, skorzystać z dostępu do komputera, a także uzyskać pomoc techniczną przy wysyłce wniosku w specjalnym punkcie pomocy technicznej.

 • Wizyta Prezydenta Łomży P. Mariusza Chrzanowskiego

  Wizyta Prezydenta Łomży P. Mariusza Chrzanowskiego
  W czwartek 10 maja prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski odwiedził Publiczne Przedszkole nr 1. Gospodarz miasta czytał maluchom fragmenty książki o jelonku, który uczył dzieci jak segregować śmieci. Wizyta była też doskonałą okazją do sprawdzenia stanu technicznego placówki.

  Prezydent z ogromną przyjemnością przyjął zaproszenie i wziął udział w realizowanej przez przedszkole innowacji pedagogicznej "Łomża moja mała Ojczyzna", której głownym celem jest przybliżenie dzieciom historii i tradycji miasta oraz poznanie ważnych osobistości, które w znaczący sposób przyczyniły się do rozwoju Łomży. W ramach innowacji przedszkolaki odbywają też wycieczki po Łomży i poznają ważne kulturowo i atrakcyjne turystycznie miejsca.

  Grupa trzy- i czterolatków w pełnym skupieniu wysłuchała przygód jelonka, który uczył dzieci jak dbać o środowisko, prawidłowo segregując śmieci. Maluchy odpowiadały również na zadawane pytania przez prezydenta, wykazując się sporą, jak na swój wiek, wiedzą. - Uważam, że dzieciom trzeba czytać już od najmłodszych lat. Czytanie rozwija, sprawia, iż poznają one nowe rzeczy, lepiej się komunikują – mówi Mariusz Chrzanowski.

  Gospodarz Łomży znalazł również kilka chwil, by obejrzeć warunki w jakich przebywają dzieci. Placówka od trzech lat jest systematycznie remontowana. Udało się w niej wyremontować część pionu żywieniowego oraz przeprowadzić termomodernizację. Wybudowano ponadto nowe pomieszczenie dydaktyczne z wydzieloną klatką przeciwpożarową, dzięki czemu zwiększyła się liczba dzieci uczęszczających do przedszkola. Prac jest jeszcze sporo i jak zapowiada prezydent, będą one wykonywane w najbliższym czasie.

 • Konkursy patriotyczne recytatorski i muzyczny

  Konkursy patriotyczne recytatorski i muzyczny

  W tym roku przypada 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszym celem wychowawczym jest wpajanie dzieciom wartości patriotycznych, miłości do ojczyzny, szacunku do symboli narodowych oraz kultywowania tradycji demokratycznego państwa. Staramy się również, o certyfikat „Przedszkola Młodych Patriotów”, wydawany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie, który koordynuje nauczycielka Anna Smakowska- Kryszpin.

  W związku z powyższym zostały zorganizowane dwa konkursy wewnętrzne, w których przygotowanie zaangażowani byli także rodzice. Pierwszy z nich to konkurs recytatorski „Kto Ty jesteś, Polak mały”, w którym wzięło udział dziesięcioro wychowanków Jedyneczki.

     Ex aequo I miejsce otrzymali: Marysia G.( II gr.), Zuzia O. (VI gr.), Filip T.(III gr.). Pozostali uczestnicy: Fryderyk D.(II gr.), Maria Z.(IV gr.) , Igor M.(V gr.), Kamila G.(V gr.), Ala Z.(VI gr.),Kornelia W.( VI gr.), Sandra J.( VI gr.), otrzymali wyróżnienia. 

  Drugi to konkurs pieśni patriotycznej, w którym wzięło udział siedmioro dzieci. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce - Nikola T. (V gr.), II miejsce- Sandra J.         ( VI gr.), III miejsce- Aleksander B.( IV gr.), pozostali uczestnicy : Igor M.( V gr), Piotr Sz.(V gr.), Adam K.( V gr.), Filip D. (III gr.), otrzymali wyróżnienia. Uczestnicy obydwu konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!      

  „Bo przecież wszystko zaczyna się w przedszkolu”.

 • Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień…

  W dniu 21.03.2018r wszystkie dzieci uroczyście świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia dzieci przybyły do przedszkola w radosnych  nastrojach, a w ubraniach przeważał kolor zielony i żółty. Piękne i kolorowe stroje, wiosenne emblematy miały  zaakcentować nową porę roku. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się od konkursów i zabaw związanych z tą porą roku. Głośnymi okrzykami dzieci pożegnały kukłę Marzannę – symbol odchodzącej zimy i powitały brawami i piosenką Panią Wiosnę. Poprzez zabawę wszystkie dzieci wyraziły radość z przyjścia nowej pory roku.

 • "Łomżyńskie kapelusze mają duszę"

  "Łomżyńskie kapelusze mają duszę"

        W ramach uczczenia obchodów 600- lecia nadania Łomży praw miejskich, w Przedszkolu Publicznym Nr 1 został zorganizowany konkurs plastyczno- techniczny pt. „ Łomżyńskie kapelusze mają duszę”,  skierowany do wszystkich dzieci  z łomżyńskich przedszkoli. Cel główny konkursu to promowanie dziecięcej twórczości,  poznanie historii i kultury naszego miasta oraz przybliżenie postaci znanej łomżynianki - Hanki Bielickiej, słynącej z ogromnego temperamentu, niebanalnego poczucia  humoru i kapeluszy, które były nieodzownym elementem jej stroju.

        Dnia 16 lutego 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Komisja konkursowa wybrała  i nagrodziła następujących uczestników:

  miejsce I -  Alicja Karwowska  (Przedszkole Publiczne nr  10 w Łomży)

  miejsce II -  Lena Wierciszewska  (Przedszkole Publiczne  nr 1)

  miejsce III -  Aleksander  Dwórznik (Przedszkole Publiczne nr 1)

  Wyróżnienia: Anna Trzeciak (PP nr 10), Paweł Mitter (PP nr 9), Aleksandra Sawicka (PP nr 1).

  Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

          Rozdanie nagród odbyło się 21 lutego 2018 r. Wszystkim  laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy  i składamy gratulacje.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Dzień Babci i Dziadka

       Babcie i Dziadkowie- najwspanialsi, najukochańsi i najmądrzejsi ludzie na świecie. To właśnie Takie wyjątkowe i zacne osobistości nasze przedszkolaki gościły na pięknej uroczystości, przygotowanej wspólnie z nauczycielami, podczas której nie zabrakło wierszy i piosenek wyrażających wdzięczność, szacunek i miłość naszym kochanym Babciom i Dziadkom. Spotkanie uświetniały również wspólne tańce, słodki poczęstunek oraz upominki własnoręcznie wykonane przez dzieci.

   

 • Karnawał po łomżyńsku

  Karnawał po łomżyńsku

   

     12 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy pod hasłem: „Karnawał po łomżyńsku". W ten sposób rozpoczęliśmy różnorodne działania związane z uczczeniem obchodów 600 –lecia nadania praw miejskich Łomży. Chcemy, aby dzieci znały historię, kulturę i tradycje miasta, w którym mieszkają i dorastają. Dekoracja holu przedstawiała dawne miasto z widniejącym herbem Łomży oraz podobizną znanej łomżynianki, Hanki Bielickiej. Na suficie wisiały prace konkursowe – kapelusze, wykonane przez dzieci z łomżyńskich przedszkoli, do konkursu  pt. „Łomżyńskie kapelusze mają dusze”. Tego dnia wspólnej zabawie karnawałowej towarzyszyła wesoła muzyka oraz udział w licznych konkursach. Przedszkolaki przebrane w stroje ulubionych bohaterów z bajek bawiły się wspaniale. Wszystkim towarzyszyła atmosfera zabawy, radości i przyjaźni.         

 • Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt: „Święta to magiczny czas”

  Przedstawienie Bożonarodzeniowe pt: „Święta to magiczny czas”

  „ Kiedy zaczyna padać śnieg, w sercach dużych i w sercach małych budzi się radość”...

  15.12.2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe pt.: „Święta to magiczny czas”. W role bohaterów spektaklu wcieliły się dzieci biorące udział w warsztatach teatralnych „W świecie filmu i teatru” realizowanego w ramach projektu: „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji przedszkolnej”, w asyście dzieci z gr. IV. Nasi mali aktorzy przebrani we wspaniałe stroje, na tle pięknej scenografii prezentowali się doskonale. Występ wprowadził  zgromadzonych gości w świąteczny, magiczny i refleksyjny  nastrój, zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, który zakończył się wysłuchaniem kolędy granej na saksofonie przez zaprzyjaźnionego jazzmana. Nie zabrakło również podziękowań dla przybyłych gości oraz drobnych  upominków wykonanych przez naszych przedszkolaków. 

 • Dnia 06.12.2017r., w naszym przedszkolu odbyły się „Roztańczone Mikołajki”. W tym roku postanowiliśmy spędzić ten dzień trochę inaczej. Zaprosiliśmy na tę uroczystość Pana Michała Sawickiego, który zaprezentował nam swój recital . Dzieci śpiewając i tańcząc wraz z Panem Michałem  przywołały naszego kochanego Świętego. Oczywiści nie obyło się bez wspólnej zabawy z Mikołajem do piosenki „Pada Śnieg”. Następnie nasz wspaniały gość odwiedził wszystkie grupy w ich salach i rozdał prezenty. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne!

 • Dzień Niepodległości

  Dzień Niepodległości
  10.11.2017

      Dnia 10 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie dzieci  uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Tego dnia wszyscy byli odświętnie ubrani, a kokardki w barwach biało-czerwonych stanowiły ważny element ich stroju . Dzieci zaprezentowały program artystyczny, który rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Podczas występu dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce  patriotycznej oraz wyruszyły w podróż po Polsce, przy piosence „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Ciekawym elementem uroczystości był taniec flagi, który zaprezentowały dzieci z najstarszej grupy: Sandra, Maja, Miłosz i Aleksander.  Kolejną atrakcją było obejrzenia krótkiego filmu edukacyjny na temat historii i znaczenia symboli narodowych takich jak hymn, flaga i godło. Na koniec wszyscy razem zatańczyli taniec radości przy piosence  "Polska biało-czerwoni", prezentując przy tym flagi kibica wykonane wspólnie z nauczycielami.

       Udział przedszkolaków w tak ważnej dla Polski uroczystości kształtuje pozytywne postawy patriotyczne, rozbudza uczucie miłości i szacunku do ojczyzny oraz uczy już od najmłodszych lat historii własnego kraju.

   

strona:

Napisz do nas

Jeśli masz jakieś pytania do naszego przedszkola, wyślij wiadomość przy użyciu formularza kontaktowego.
Imię*:
Nazwisko*:
Twój e-mail*:
Pytania, uwagi*:
Proszę przepisać tekst z obrazka*:
wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
* oznacza pole wymagane