O NAS OFERTA EDUKACYJNA PRZEDSZKOLA RAMOWY ROZKŁAD DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU PLAN WSPÓŁPRACY Z RODZICAMI 2019/2020

Nasze przedszkole

RAMOWY ROZKŁAD DNIA W NASZYM PRZEDSZKOLU

Ramowy rozkład dnia

w Przedszkolu Publicznym Nr 1 w Łomży

rok szkolny 2021/2022

CZAS TRWANIA

RODZAJ AKTYWNOŚCI DZIECI

6.30-7.30

Schodzenie się dzieci. Swobodne zabawy wg zainteresowań dzieci m. in. rysowanie, zabawy konstrukcyjne, gry dydaktyczne i planszowe,  układanie puzzli, oglądanie książek.

7.30-8.00

Rozmowy dzieci z nauczycielem na  interesujące tematy. Praca indywidualna (realizacja programów wspomagających rozwój dziecka oraz wspierających jego uzdolnienia), zajęcia wyrównawcze. Utrwalanie poznanych piosenek i wierszy, ćwiczenia logopedyczne.

REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ

w godz. 08.00 – 13.00

8.00- 8.15

Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe.

8.15- 8.30

Czynności sanitarno- higieniczne: korzystanie z toalety, mycie rąk.

8.30- 9.00

Śniadanie - wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku oraz kulturalnego zachowania się przy stole.

9.00-10.00

Zajęcia dydaktyczne - realizacja celów wychowania przedszkolnego we wszystkich obszarach działalności edukacyjnej, w tym z obszaru przygotowania dzieci do posługiwania się językiem nowożytnym (j. angielski) oraz realizacja zająć z religii w grupie 5-6-latków.

10.00- 11.15

Pobyt dzieci w ogrodzie przedszkolnym, na spacerach, wycieczkach. Gry
i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, obserwacje przyrodnicze.

11.15- 11.30

Czynności  higieniczne: korzystanie z toalety, mycie rąk

11.30- 12.00

Obiad- wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole.

12.00- 13.00

Odpoczynek po posiłku przy muzyce relaksacyjnej.

Dzieci starsze utrwalają poznane piosenki i wiersze, poszerzają zdobyte wiadomości, w tym z obszaru przygotowania dzieci do posługiwania się językiem nowożytnym (j. angielski). Zabawy indywidualne i zespołowe w kącikach zainteresowań wg własnych pomysłów dzieci.

Dzieci młodsze – leżakowanie. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, czynności samoobsługowe związane z zakładaniem poszczególnych części garderoby.

13.00- 13.30

Samodzielna działalność zabawowa dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela.  Gry i zabawy edukacyjne, twórcze, badawcze, artystyczne, ruchowe.

13.30- 13.45

Czynności sanitarno- higieniczne: korzystanie z toalety, mycie rąk.

13.45- 14.00

Podwieczorek- wyrabiane u dzieci nawyku właściwego spożywania posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole.

14.00- 15.00

Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy ruchowe, taneczne, gry dydaktyczne, stolikowe. Omówienie z dziećmi wydarzeń dnia. Czytanie bajek przez nauczyciela. Zajęcia w małych zespołach, rozwijanie zainteresowań. Praca indywidualna (realizacja programów wspomagających rozwój dziecka).

15.00- 17.00

Swobodne zabawy wg zainteresowań dzieci w ogrodzie przedszkolnym lub w sali (w zależności od pogody): rysowanie, gry planszowe, układanie puzzli, zabawy konstrukcyjne itp. Wdrażanie do zgodnej i bezpiecznej zabawy, własna aktywność dzieci. Porządki w sali po całodziennym pobycie dzieci. Rozchodzenie się do domu.